מקררים ותנורים מהדרין

 

בס"ד

מכון מדעי טכנולוגי להלכה

המכון המדעי טכנולוגי להלכה נוסד בשנת תשכ"ה (1965), במטרה להתמודד עם כל השאלות והבעיות ההלכתיות, הסבוכות והמורכבות, אשר מתעוררות בד בבד עם ההתפתחות המואצת של ענפי המדע והטכנולוגיה, בכל תחומי החיים.

בראש המכון עומד הגאון רבי אברהם משה הלפרין שליט"א בנו של הגאון הגדול רבי לוי יצחק הלפרין זצוק"ל שהוכר בקרב כל החוגים כסמכות עליונה וכבר סמכא יחודי בנושאים אלו. במשך יובל קיומו של המכון עמד בקשר הלכתי הדוק עם כל גדולי פוסקי הדור האחרון, מרנן ורבנן הגר"מ פיינשטיין זצ"ל, הגאב"ד הגרי"י וייס זצ"ל בעל ה"מנחת יצחק", הגרי"ש אלישיב זצ"ל, הגר"ע יוסף זצ"ל, הגר"ש ואזנר זצ"ל, ובמיוחד עם מרן הגרש"ז אויערבאך זצ"ל, אשר ליוה את כל פעילות המכון מיום היווסדו ועד ליומו האחרון.

צוות המכון משלב בתוכו רבנים תלמידי חכמים מופלגים ופוסקי הלכה, לצד מהנדסים ומדענים בכירים, העוסקים, איש איש בתחומו, במחקר, בפיתוח, ביעוץ ובישום, לציבור וליחיד גם יחד.

פעילות המכון משתרעת על פני כל התחומים, החל מציוד ומיכשור של המטבח המודרני, וכלה בשיגור לווינים וניווטם, או בתפקוד צוללות וסטילי"ם, והיא מתבצעת במישורים רבים ומגוונים, במוסדות ציבור, בתי חולים ובתי אבות, מלונות ובתי הארחה, צה"ל, משטרה וכוחות הבטחון, מוסדות יהודיים וקהילות ישראל בארץ וברחבי העולם.

המכון משמש כבר עשרות שנים ככתובת מרכזית עולמית, לרבנים ומורי הוראה, למוסדות ציבור, ולכל המוני בית ישראל, מכל החוגים ומכל המגזרים, בארץ ובתפוצות, בכל השאלות שהזמן גרמן ובכל הבעיות והדילמות האקטואליות העולות על הפרק. אל בין כותלי המכון זורמות מידי יום ביומו – בכל אמצעי התקשורת הקיימים, בדואר ובטלפון, בפקס ובדוא"ל – עשרות ומאות שאלות הלכתיות, בירורים ובקשת יעוץ והדרכה, בכל התחומים והמישורים.

מקררים שומרי שבת

לאחרונה יצאו לשוק מספר מקררים נוספים, חדישים ומתקדמים, באישור המכון המדעי טכנולוגי להלכה.

מקררים אלו מצטרפים לשורה ארוכה של מקררים, מכל הסוגים ומכל הגדלים, מדגמים שונים, של מיטב החברות המובילות ברחבי העולם, אשר מותקנים בהם פיקודי שבת למהדרין, באישור המכון.

פיקודי השבת למהדרין של המכון פותרים לחלוטין את כל הבעיות ההלכתיות הקיימות במקררים, החל מן ההשפעות הקיימות במצב חול רגיל על המדחס, ההפשרה, הנורה והמאורר, וכלה בכל שאר הבעיות המתחדשות חדשים לבקרים. עם המעבר למצב שבת מבוטלות כל ההשפעות של פתיחת הדלת וסגירתה על מערכות המקרר, וניתנת מענה מושלם גם לכל הפונקציות והאלמנטים הדיגיטליים השונים.

הפיקודים המהודרים, שנבנים לפי הנחיות המכון, מתוכננים לכתחילה ע"י היצרנים בצורה מובנית בתוך המקרר, ללא כל תוספת תשלום, ומאפשרים את פתיחת וסגירת המקרר בלי הגבלות ללא כל חשש.

המעוניין בקבלת חומר הסבר מפורט יותר על מכלול הבעיות הקיימות במקררים ועל דרך פתרונן בפיקודי השבת של המכון יכול לפנות אל המכון לפי הכתובת:  machon.halacha@gmail.com

תנורי אפיה למהדרין

אל הרשימה המגוונת של תנורי האפיה הדו תאיים, המאושרים לשימוש למהדרין ע"י המכון המדעי טכנולוגי להלכה, הצטרפו לאחרונה מספר תנורים יוקרתיים של חברות מפורסמות וידועות שם.

התנורים שבאישור המכון נבנים בהפרדה מוחלטת בין התאים ובארובות האדים, לפי ההנחיות הקפדניות ביותר של רבני המכון, וניתן להשתמש בתא אחד למאכלי בשר והשני למאכלי חלב ללא כל חשש.

כאמור, קיימים תנורים רבים, מכל הסוגים ומכל הדגמים, באישור המכון. בין התנורים המאושרים ע"י המכון ישנם כאלה שמותקנת בהם פלטת שבת, המנותקת מהתרמוסטט, ומאפשרת הטמנת תבשילים ומאפים בתנור מערב שבת לפי הכללים ההלכתיים של שהיה והטמנה.

קיימים גם תנורים חד תאיים, עם תכנית ניקוי עצמי בשיטת פירוליטי, שנבדקו בקפדנות ע"י רבני המכון ומאושרים לשימוש, בצירוף הוראות והנחיות מדוייקות להכשרה בין שימוש במאכלי חלב לשימוש במאכלי בשר או להיפך ולקראת חג הפסח.